5 savjeta vaše online doktorice dentalne medicine
BLOG5 savjeta vaše online doktorice dentalne medicine
Ljuskice ili krunice, koja je razlika i što je najbolje za vas? Ako niste sigurni, pročitajte savjete nas stručnjaka.
Koliko često trebate posjetiti stomatologa?
Uvijek naglašavamo kako je idealno doći na kontrolni pregled jednom u 6 mjeseci kako bismo prevenirali nastanak karijesa na zubima, osigurali zdravlje zubnog mesa, te ukoliko imate protetske nadomjestke, provjeriti njihovu postojanost i dosjed na zubima. U Le Clinicu ne trebate brinuti o terminima kada je vrijeme za kontrolu jer naš tim prati svakog pacijenta individualno, te će Vas osobno kontaktirati kada dođe vrijeme za kontrolni pregled.
Koliko često prati zube?
Pranje zubi najmanje dva puta dnevno ključno je za adekvatno održavanje oralne higijene.
Koju pastu za zube koristiti?
Paste za zube koje preporučujemo su one s povećanim udjelom fluorida, kako bi dodatno osnažile strukturu zubnog tkiva.
Koju četkicu za zube koristiti?
Četkice koje preporučujemo svojim pacijentima su one s mekanim vlaknima, kako bismo izbjegli moguća oštećenja zubnog mesa i abraziju zubne cakline. Pacijenti mogu odabrati manualnu (ručnu) zubnu četkicu ili električnu zubnu četkicu.
Međutim četkice koje preporučujemo našim pacijentima su električne četkice. Philips Sonicare je naš odabir prvenstveno jer u jednoj minuti odradi 62000 pokreta. Što je nemjerljivo više nego što mi možemo sami rukom odraditi.
Kako se riješiti straha od stomatoloških zahvata?
Mnogi su pacijenti bar jednom u životu imali loše i bolno iskustvo kod stomatologa. Mi u Le Clinic-u garantiramo apsolutno bezbolan rad. Svakom se pacijentu posvećujemo individualno, te ostavimo dovoljno vremena za razgovor, utjehu, pojašnjavanje zahvata i ono što je ključno – bezbolno apliciranje anestezije. Nakon što smo sigurni kako je pacijent adekvatno anesteziran, tek onda krećemo u stomatološki postupak. Također naši pacijenti imaju priliku slušati svoju omiljenu glazbu ili gledati seriju na Netflix-u preko slušalica koje minimaliziraju buku stomatoloških instrumenata i time ih dodatno opustimo.
telefon
mobitel
info@leclinic.hr
lokacija
10 000 Zagreb
FAQs
Što je estetska stomatologija?
Kažu da je osmijeh najkraća udaljenost između dvoje ljudi. Estetska stomatologija je grana stomatologije koja teži da pacijentima podari ravne i blistave zube, o kakvima su oduvijek sanjali. Zahvaljujući vrhunskoj tehnologiji i potvrđenim vještinama stručnog tima, stomatološka poliklinika Le Clinic, predvođena specijalisticom estetske stomatologije Tamarom Žaja Miličić, svojim pacijentima nudi brzo i bezbolno uljepšavanje te potpunu preobrazbu osmijeha.
Izbjeljivanje zubi
Izbjeljivanje zubi u potpunosti je neinvazivna, sigurna i bezbolna metoda korigiranja boje zuba pomoću peroksida i posebne svjetlosti za izbjeljivanje. Oni ne oštećuju zubnu caklinu, a nakon tretmana prirodna boja i sjaj zuba dolaze do punog izražaja. U poliklinici nudimo izbjeljivanje zuba laserom. U odnosu na druge postupke, lasersko izbjeljivanje zubi je kraće i traje oko 30 minuta. U samo jednom posjetu stomatologu boja zuba može se posvijetliti za nekoliko nijansi. Prije zahvata stomatolog će pregledati zube i potporna tkiva te, po potrebi, očistiti kamenac i ispolirati zube.
Ljuskice
Ljuskice vam omogućuju kreiranje savršenog estetskog osmijeha. Estetski nedostaci na zubima često dovode do toga da ljudi skrivaju svoj osmijeh, manje se smiju, narušeno im je samopouzdanje i jednostavno su nezadovoljni sami sobom. Moderna stomatologija je za takve probleme ponudila ljuskice. One su najlakši način postizanja vrhunske dentalne estetike.
Čišćenje zubnog kamenca i pljeskarenje
Čišćenje zubnog kamenca postupak je čišćenja zuba koji se obavlja prilikom redovitih godišnjih pregleda kod stomatologa. To je potpuno bezbolna, neinvazivna i sigurna metoda uklanjanja kamenca, odnosno tvrdih naslaga na zubima nastalih mineraliziranjem plaka. Govorimo o tvrdim bijelim ili žućkastim naslagama koje nastaju na zubima u području spoja zuba i zubnog mesa (gingive).
Korektivni zahvati na gingivi
Korektivni zahvati na gingivi, odnosno gingivoplastika, predstavlja kirurško oblikovanje mekih tkiva usne šupljine – desni ili gingive oko zuba – pomoću kojeg u vrlo kratkom vremenu pacijentove desni poprimaju prirodan i zdrav izgled.